Vánoce, Vánoce přicházejí a jak vlastně Ježíšku vypadáš?

Autor: Administrator, zveřejněno: 10.1.2009

Jedním z nejoblíbenějších svátků dětí jsou Vánoce. Těší se na ně celý rok – na sníh, prázdniny, stromeček, cukroví a hlavně na Ježíška, který jim přinese dárky. Jenže jak se ukázalo, představy dětí o tom, jak vlastně Ježíšek vypadá, se dosti různí.

Děti nejdříve divoce diskutovaly, až se jejich štěbetavá diskuse změnila ve řvoucí a hádající se dav. A tak jsme se nakonec dohodli, že nejjednodušší bude, když svoje představy o něm, jenž jim nosí dárky pod stromeček, přenesou na papír.

Pro většinu dětí je představa Ježíška spojená s postavou Santa Clause. Starý, obtloustlý pán v červeném kabátci s dlouhým plnovousem, který jezdí na saních taženými soby a do domů se spouští komínem. Někteří se domnívají, že Ježíšek je Santa v mladším provedení. Pro některé,  je synonymem chlapečka s bodlinkami – Ježíšek – chlapeček s bodlinkami na zádech, který jezdí na sáňkách. A někteří ho vidí podobně jako anděla – kudrnatého chlapečka s blond vlásky a křídly na zádech prolétající oknem až k jejich stromečkům. No, posuďte sami.

Popravdě si ale přiznejme, že pro ně zdaleka není tak důležitá podoba Ježíška, jako to, že od něj pod vánočním stromečkem na Štědrý den najdou hromadu dárků.

Zde si můžete prohlédnout obrázky, jejichž autory jsou tito žáci: Bára Maksymová, Jan Divecký, Jan Reindl, Lukáš Nymsa a Tomáš Rychtera.

Vánoce, Vánoce přicházejí a jak vlastně Ježíšku vypadáš?