Úspěch Katky Prášilové v ústředním kole soutěže Basiclingua

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 31.1.2011

Ve čtvrtek 27. ledna 2011 se v Hradci Králové konalo ústřední kolo soutěže v anglickém jazyce Basiclingua. Naši školu zastupovali dva žáci devátých ročníku - Kateřina Prášilová z 9.B a David Knejp z 9.C.

Soutěž Basiclingua, která je koncipována jako mezinárodní zkouška z anglického jazyka, začala svou historii ve školním roce 2005/2006. Setkávají se zde žáci základních škol a nižších tříd osmiletých gymnázií našeho regionu, kteří tak dostávají možnost poměřit své znalosti cizího jazyka. Naše škola se soutěže Basiclingua účastní již od jejího založení a nevynechala žádný z dosud konaných šesti ročníků.

V organizaci soutěže došlo k řadě změn, které znamenaly i to, že jsme měli v tomto roce své zástupce jen ve starší kategorii. V ústředním kole, které bylo dosud vždy jen zaměřené na Writing (psaní) a Speaking (mluvení), byli tentokrát žáci testováni i v dalších dovednostech, a to Reading (čtení) a Listening (poslech). O to větší jsme měli radost, když jsme se dozvěděli, že naše žákyně Katka Prášilová získala v konkurenci patnácti dívek a chlapců krásné páté místo. Úspěch je to o to větší, že mezi první pěticí žáků byli jen minimální bodové rozestupy. Soutěžící, kteří se umístili na prvních čtyřech místech, dokonce získali shodný počet bodů.

Katce i Davidovi děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.