Soutěž Basiclingua - kategorie mladších žáků

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 3.1.2012

V předvánočním týdnu dostali žáci sedmých tříd příležitost prověřit hloubku svých znalostí anglického jazyka ve školním kole soutěže Basiclingua.

V jazykové učebně se sešlo celkem devět žáků, kteří v sobě objevili potřebnou kuráž k tomu, aby se do soutěže v kategorii A2 přihlásilo. Soutěž Basiclingua je koncipována jako mezinárodní zkouška z anglického jazyka. A to je přece pro každého sedmáka naprosto nová zkušenost. Systém prověřování dovedností se v mnohém liší od toho, jak probíhá testování v běžných hodinách angličtiny. Soutěž trvá 60 minut a po celou dobu je nutná maximální možná míra soustředění. Nejprve žáci vypracovávají úkoly v části Listening (poslech), následuje Reading (čtení). Vítěz školního kola bude reprezentovat naší školu v kole ústředním.

A jak to v tomto školním roce nakonec dopadlo? Vítězem se stává Ondra Bělka (7.A)!!! O druhé a třetí místo se se shodným počtem bodů dělí Eliška Jelínková a Barbora Zvolánková. Další účastníky uvádím v abecedním pořadí: Erika Holečková, Tereza Dítětová, Kristýna Kazdová, Katka Kočí, Honzík Lehký a Matěj Šanda.

Všem soutěžícím děkuji za jejich odvahu i skvělé výsledky. Ondrovi přeji hodně štěstí v ústředním kole a v příštím roce se těším opět na hojnou účast.