4.A na dopravním hřišti

Autor: Mgr. Jan Jandík, zveřejněno: 27.9.2012

Ve čtvrtek 20. 9. jsme s dětmi vyrazili ráno do nedalekého Náchoda, kde jsme v rámci dopravní výchovy trénovali jízdu na kole na dopravním hřišti.

V mlhavém ránu nás nejprve zkušení instruktoři vzali do učebny, kde nám připomněli základní pravidla silničního provozu pro cyklisty.

Potom už děti vyrazily na zapůjčených kolech „do terénu“. Z chladného rána se nakonec vyklubalo slunné dopoledne. V průběhu jízd měly děti za úkol pohybovat se po celém dopravním hřišti, kde je instruktoři upozorňovali na chyby.

Tento, velmi poučný, „výlet“ se nám všem moc líbil a ani se nám nechtělo nastoupit do autobusu na cestu domů.
Už se všichni moc těšíme na jaro, až pojedeme do Náchoda znovu. Tentokrát už ale „naostro“, protože děti se budou snažit složit teoretické i praktické zkoušky potřebné pro získání „řidičáku“ pro cyklisty.

4.A na dopravním hřišti