Pohybové aktivity v 1.B

Autor: Mgr. Romana Mistrová, zveřejněno: 25.3.2015

S chutí jsme se zapojili do ověřování tohoto programu. V oblasti pohybu jsme nově zavedli aktivní přestávky. Aby vše probíhalo bez problémů, společně s žáky jsme vytvořili „Pravidla pohybových aktivit o přestávce“. Pod uvedenými pravidly se všechny děti podepsaly.

Po několika měsících aktivního pohybu o přestávkách a úpravách pravidel probíhají všechny pohybové aktivity v pohodě. Stane-li se, že někdo daná pravidla poruší, znova si je připomeneme.

Jakým pohybovým aktivitám se mohou děti o přestávkách věnovat? Je to fotbálek, střelba na koš a skákání panáka.

Pro pobyt dětí ve škole je pohyb velmi důležitý. Děti mladšího školního věku by se měly pohybovat nejméně 90 minut denně. K naplnění tohoto doporučení přispívá i dostatek pohybu o přestávkách.

Pohybové aktivity v 1.B