Stmelovací týden třídy 6.B

Autor: Hana Těšinová , zveřejněno: 21.10.2016, článek se týká tříd(y): 6.B

V týdnu od 4. do 7. října jsem společně se svojí "novou" třídou 6.B strávila spoustu zajímavých chvil takzvaným stmelováním. V úterý jsme se sešli v naší školní družině, kde každý z nás psal o sobě, svých koníčcích a zájmech. Poté jsme se vydali do podzemních chodeb v Josefově, kde nás uvítal průvodce v dobové uniformě, a seznámil nás s jejich historií. Atmosféru umocnily hořící svíčky, které byly naším jediným světlem v temnotě. Po prohlídce děti absolvovaly krátkou bojovou hru, při níž se ve dvojicích vydaly do nitra podzemí.

Ve středu jsme nalezli své utočiště na příjemně vyhřátém kobereci ve školní družině. Zde jsme hráli spoustu poznávacích her.  Díky nim už dobře víme, kdo má v naší třídě oblíbenou barvu limetkovou, kdo bydlí v Dolanech, kdo je dobrý v lukostřelbě, která malá slečna se ráda prohání doma po dvorku na motorce, kdo "ujíždí na řízcích".

Čtvrtek jsme trávili za pomoci Lenky Mrázíkové výrobou pravěké keramiky a pamětních medailí. Tentýž den v podvečer jsme se sešli ve školní družině se spacáky a karimatkami. První společné nocování jsme prožili opravdu slavnostně. Každý z nás připravil pro své kamarády nejrůznější laskominy, které jsme si vychutnávali při svíčkách. Na přání všech se konala diskotéka, která se nesla v duchu speciálních tanečních rób a zajímavých vystoupení. Světelnou show si pro nás připravil osobitý Venda Hynek a nemohla chybět ani stezka odvahy. Těsně před spaním jsme si posílali klubíčko a vyjadřovali si tak vzájemné sympatie. Vzniklá síť se bude v dalších školních letech plnit společnými zážitky, na něž budou všichni s úsměvem vzpomínat.

Náš "stmelovák" byl protknut smíchem, tancem, hrami, napětím, tvořením a novými přátelstvími. Moc děkuji paní učitelce Janě Doubkové, která mi velmi pomohla s neúnavnými žáčky 6. B.

Stmelovací týden třídy 6.B