Filip Šanda

Autor: Ing. Jaroslav Schovánek, zveřejněno: 5.3.2009

Žák ZŠ Na Ostrově v letech 2007 - 2016, člen chlapeckého pěveckého sboru Boni Pueri Hradec Králové.

V březnu 2009 (byl ve 2. třídě) jsme o něm psali:

Říká o sobě:
„Zpívám od roku 2005, kdy jsem udělal konkurs do sboru.Trénuji každé pondělí od 15 do 17 hodin. Před koncerty mám trénink několikrát do týdne i o víkendu. Nejraději zpívám koledy a všechny veselé písničky. ám rád písničky od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Zpívám nejen v češtině, ale i v latině, angličtině a polštině."

S Boni Pueri zpíval na Hronovském skřivánku, koncertoval ve Velichovkách a v hradecké filharmonii, absolvoval soustředění v Krkonoších a natáčel pohádku Anděl Páně. Kromě zpěvu hraje na klávesy, chodí plavat a baví ho keramika.

Prázdniny tráví jako všichni klucii - na táboře, na výletech s dědou a babičkou, na lodích s rodiči. Rád navštěvuje hrady a zámky, chodí do přírody a spí pod stanem.

Kromě dechovky poslouchá všechno – Kabáty, Svěráka a Uhlíře, Abbu….

A co Filip a spolužáci?
Asi se jim jeho zpívání líbí. Filip doufá, že mu i trochu fandí. Zpívání v Boni Pueri by doporučil každému, kdo umí zpívat a baví ho to. Našel by si tam hodně nových kamarádů

Můžeme jen litovat, že Filip nezpívá v Ostrováčku. Prý jsou tam samé holky ….