Školní klub

Základní údaje o školním klubu ZŠ Na Ostrově ve školním roce 2017 - 2018

Školní klub je určen pro žáky 4. – 9. tříd, zejména těm, kteří dojíždějí a musejí čekat na odpolední autobus, ale i těm, které chtějí smysluplně vyplnit svůj čas, než se rodiče vrátí z práce.

Jednou z činností školního klubu je pravidelná odpolední docházka do klubu. Děti ho mohou navštěvovat odpoledne od 12.30 do 15.30. Mohou se zde samostatně připravovat na výuku (psát úkoly, referáty apod.), ale také hrát deskové hry nebo mohou v rámci školního klubu navštěvovat zájmové kroužky (platí se samostatně), vyrazit na zajímavý výlet/exkurzi atd. Na kroužky mohou chodit i ty děti, které se nebudou účastnit pravidelné činnosti školního klubu.

Příchody a odchody žáků

Do ŠK budou děti chodit samy bez doprovodu vychovatelky, odcházet domů nebo na autobus budou také samy.

Žáci mohou přicházet do ŠK a odcházet ze ŠK jen ve stanovených časech. Příchody žáků jsou stanoveny na 12.30, 13.15 a 14.00 hodin

Žáci vstupují do školy bočním vchodem ze školního dvora. Dveře jim otevírá zaměstnanec školy, popřípadě dálkově vychovatel ŠK  po zazvonění na zvonek označený "Školní klub". Po přezutí a přestrojení v šatně žáci přicházejí na určené místo školního klubu, zpravidla do místnosti č. 101 (žákovská studovna).

Odchody žáků jsou stanoveny na 14.00, 14.30, 15.00 a 15.30 hodin.

Časy odchodů a příchodů žáků v jednotlivých dnech oznámí rodiče písemně vychovatelům ŠK. Při změně obvyklé docházky informují rodiče vychovatele písemnou žádostí. Za mimořádných okolností si může zákonný zástupce přebrat dítě osobně. V těchto případech kontaktujet vychovatele klubu na telefonním čísle 732 812 606.

Poplatky:
Poplatky za školní klub činí 400,- Kč na pololetí (80,-Kč/měsíc).
Číslo účtu: 78 – 8827970247 Kód banky : 0100
Vklad jménem : poplatky ŠD 1. pololetí popř. jméno dítěte
Variabilní symbol: bude upřesněn v září, platí pro I. i II. pololetí
Konstantní symbol: 379
Platí se pololetně - I. pololetí v září, II. pololetí v lednu

Kapacita ŠK je 30 dětí, v případě většího zájmu budou mít přednost mladší žáci.

Činnost ŠK se řídí vnitřním řádem.

Ve školním roce jsou v rámci školního klubu (ŠK) nabízeny tyto kroužky:

• Taneční kroužek Flash - vede vychovatelka ŠD Lenka Halašová v Městském divadle JŘ
    pro dívky 4. – 5. r., čtvrtek 15.30 – 17.00
    pro dívky 6. – 9. r. středa 16.30 – 18.00
    Špičková skupina scénického tance s 25letou tradicí přijímá nové členy. Rozvoj estetického cítění a fyzického potenciálu, účast na celostátních soutěžích a přehlídkách.
    Hlásit se mohou i chlapci 3. – 9. r., ti by ale tento kroužek neměli jako součást ŠK, byli by členy TJ Sokol JAROMĚŘ.
    Termín schůzek pro chlapce - úterý 15.00 – 16.30
  • Mediální výchova – vede p. uč. Nyklíčková
    6. – 9. ročník, čtvrtek 14.10 – 15.45 hod.
    Určeno pro žáky, kteří mají zájem spoluvytvářet školní časopis IQčko.
  • Badatelský kroužek ALVA – vede p. uč. Horký
    pro žáky 4. a 5. ročníku, úterý 14.00 – 15.00
    Určen pro děti s touhou něco nového objevovat a vymýšlet. Hledání zákonitosti   přírodních jevů pomocí nejrůznějších fyzikálních pokusů. Pro bádání budou použity vlastnoručně vyrobené pomůcky a školní experimentální stavebnice s moderními  měřidly.
  • Sportovní kroužek I. – vede p. uč. Traxlerová
    pro žáky od 4. třídy, pondělí 13.30 – 15.00 hod., v hale ASVAJ nebo na atletickém stadionu
    Různé sportovní aktivity a míčové hry.
  • Sportovní kroužek II. – vede p. uč. Traxlerová
    pro žáky od 4. třídy, pátek 13.00 – 14.00 hod., v tělocvičně školy nebo v parku u školy
    Míčové hry a gymnastika.
  • Kroužek doučování anglického jazyka – vede p. uč. Petráček
    pro žáky 4. a 5. ročníku, úterý 13.00 – 14.00
    Prohlubování a rozšiřování slovní zásoby a gramatiky.
  • Kroužek psaní na počítači metodou ZAV – vede p. uč. Pávová
    pro žáky 4. a 5. ročníku, středa 13.00 – 14.00
    Psaní na počítačové klávesnici desetiprstovou metodou.
  • Kroužek tvořivé dílny – vede asistentka pedagoga p. uč. Kábrtová
    středa 13.00 – 15.00
    Výtvarné techniky, papírové modely, origami a prostorové modely.
  • Kroužek zdravotnické výchovy – vede p. uč. Pávová
    pro žáky 4. a 5. ročníku, středa 14.00 – 15.00
    Základy poskytování první pomoci.
  • Dívčí klub – vede p. uč. Pávová
    pouze pro dívky 4. – 6. tříd, čtvrtek 13.00 – 15.00
    Ruční práce, vaření, móda a další holčičí věcičky.
  • Práce se stavebnicí Merkur a Lego Mindstorm – vede p. uč. Kracík
    pro žáky od 4. třídy, čtvrtek 14.00 – 15.00
    Stavba modelů a následné programování stavebnic Lego pomocí počítače.
  • Úprava fotografií a zpracování videa – vede p. uč. Kracík
    Pro žáky od 4. třídy, pátek 13.00 – 15.00
    Teorie fotografie a videa, práce s fotoaparátem a kamerou.

Tato nabídka platí pouze pro členy školního klubu, kteří platí jednorázový poplatek 400,- Kč na jedno pololetí za členství v ŠK. Žáci přihlášení do ŠK si mohou vybrat jeden nebo více kroužků, které budou v době svého pobytu v ŠK navštěvovat. Za účast v kroužku nebude vybírán žádný další poplatek. Příchod do kroužku je možný v případě pozdějšího konce výuky i v průběhu činnosti kroužku.

Činnost v kroužcích ŠK bude zahájena od 11. září 2017.

Přiložené soubory

rad_sk.pdf (PDF,3,918 kilobajtů)