Sběr pomerančové kůry

Autor: Simona Soukalová , zveřejněno: 24.11.2018


Zima se blíží mílovými kroky a na našich stolech nebude jistě chybět jeden z oblíbených zdrojů vitamínů - pomeranče. I letos proto vyhlašujeme soutěž ve sběru pomerančové kůry. Dobře usušená kůra se bude vybírat každé úterý a čtvrtek v suterénu školy od 7.35 do 7.50 hodin. Poprvé začneme v úterý 4. prosince 2018.

Kůru noste v papírových sáčcích (ne v igelitových) zároveň se dvěma shodnými lístečky, na kterých bude jméno dítěte, třída a váha odevzdané pomerančové kůry. Jeden lísteček dítě odevzdá službě vybírající kůru a druhý dá třídní učitelce/třídnímu učiteli.

Pozor, kůru je nutné před odevzdáním ve škole opravdu velmi dobře usušit, jinak začne později plesnivět.

Každá třída, která odevzdá minimálně 1 kg na žáka, se může těšit na den volna.