Sbírka pro Potravinovou banku - dobrá věc se podařila!!!

Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 26.4.2023


 

V minulém týdnu proběhla tradiční sbírka potravin na naší škole. Hlavním organizátorem byli opět žáci osmého ročníku, kteří se této činnosti věnují v rámci projektu Fundraising Days. S Potravinovou bankou vždy nejprve zkonzultujeme jejich aktuální potřeby, aby byla naše pomoc co možná nejúčinnější. Následně připraví děti plakátky, které konání sbírky připomínají v každé třídě. Od středy do pátku jsou pak připraveni na sběrném místě, kde přebírají potravinové dary. Nakonec vše zvážíme a dopravíme do hradecké pobočky této organizace. Máme velkou radost, že se nám podařilo vybrat téměř čtvrt tuny potravin, konkrétně 243,2 kg.
To ale není vše. Oslovili jsme totiž Gymnázium Jaroslava Žáka s nabídkou, zda by se k nám nechtěli v našem úsilí připojit. Náš návrh nadšeně akceptovali. Navíc se připojila i ZŠ Křišťál, která v budově gymnázia rovněž sídlí. V pondělí jsme tak v Potravinové bance v Hradci Králové předali 433,2 kg potravin. Máme z toho velkou radost, protože je to důkazem toho, že lidé jsou ochotni pomáhat těm, kteří to potřebují. A zapojení našich dětí a mládeže je zárukou toho, že tyto iniciativy budou pokračovat i nadále.

Děkujeme všem rodičům i žákům a těšíme se, že se s jejich podporou setkáme opět v říjnu, kdy na všech třech školách proběhne podzimní sbírka.

Sbírka pro Potravinovou banku - dobrá věc se podařila!!!

Galerie obrázků

Sbírka pro Potravinovou banku - dobrá věc se podařila!!!
Sbírka pro Potravinovou banku - dobrá věc se podařila!!!
Sbírka pro Potravinovou banku - dobrá věc se podařila!!!
Sbírka pro Potravinovou banku - dobrá věc se podařila!!!
Sbírka pro Potravinovou banku - dobrá věc se podařila!!!
Sbírka pro Potravinovou banku - dobrá věc se podařila!!!
Sbírka pro Potravinovou banku - dobrá věc se podařila!!!
Sbírka pro Potravinovou banku - dobrá věc se podařila!!!