Školní výlet 8.A

Autor: Administrator, zveřejněno: 26.5.2010


V úterý 18. května vyrazila 8.A na čtyřdenní výlet. Cílem naší cesty byl kemp Eden v Jinolicích nedaleko Jičína. Po příjezdu jsme se ubytovali v chatkách a hned odpoledne jsme se vypravili do nedalekých Prachovských skal. Klid lesa nám pomohl oprostit se od běžných starostí všedních dnů a dostat se do správné výletní nálady.

Zahráli jsme si na amatérské horolezce a s vynaložením u některých i velikého úsilí jsme vylezli ze silnice na vyhlídku Křížkovského sboru, z níž jsme měli výborný rozhled nejen po jinolických rybnících, ale i na Trosky, hruboskalské skalní město a v dálce jsme viděli i Krkonoše. Po návratu do kempu a po výborné večeři jsme si ještě zahráli fotbal. Protože byla poměrně velká zima, oblékli jsme si co nejvíce vrstev oblečení, zalezli jsme do svých i erárních spacáků, přikryli se dekami a ve zdraví jsme se dočkali středečního deštivého rána.

Dopoledním vlakem jsme vyrazili do Jičína. Na náměstí jsme navštívili věž a pak jsme se na hodnou chvíli uchýlili do muzea, kde se nám rovněž velmi líbilo. Asi o půl druhé jsme se vydali do jičínského aqua centra, kde jsme se pěkně prohřáli - někteří v sauně, jiní v páře, a zaplavali jsme si. Tobogán nás trochu zklamal, měl příliš ,,měkký´´ dojezd, byl zkrátka vhodný i pro malé děti. Zato v divoké řece jsme se mohli skvěle vyřádit. Příjemně unaveni jsme se vrátili autobusem zpět do jinolického kempu.

Noc na čtvrtek byla o něco teplejší, jednu vrstvu oblečení jsme mohli odložit. Ve čtvrtek ráno jsme uvítali pěkné počasí. Dopoledne jsme si v kempu zahráli vybíjenou a potom jsme se vypravili na vlak, který nás dopravil do stanice Karlovice – Sedmihorky, odkud jsme podnikli výstup na hrad Valdštejn. Po zajímavé prohlídce jsme se vypravili pěšky dále na Hrubou Skálu. Cestou lesem jsme se poměrně často měli možnost porozhlédnout po skalách v okolí. Na Hrubé Skále jsme si prohlédli pouze kostel, čas nás už totiž tlačil, museli jsme stihnout zpáteční vlak. V pátek ráno jsme si sbalili všechny věci, uklidili jsme chatky a hurá domů!!!

Školní výlet 8.A
Školní výlet 8.A
Školní výlet 8.A