První etapa rekonstrukce naší školy dokončena

Autor: David Horký, zveřejněno: 27.9.2024

Právě dnes bude dokončena první část rekonstrukce základní školy. Jsou tomu téměř dva roky, co proběhlo první jednání s novým panem starostou a paní místostarostkou. Řešilo se, že stav, ve kterém je škola, je již nevyhovující současným požadavkům pro žáky a zaměstnance. Ve škole bylo třeba dobudovat odborné učebny pro výuku přírodovědných a technických předmětů. Škola s největším počtem žáků ve městě potřebovala i novou hernu školního klubu s multifunkčním zázemím pro digitální výuku.

Ze strany města jsme měli podporu a hlásili jsme se do projektů vypsaných Evropskou unií. Byli jsme ujištěni, že prioritou je bezpečnost žáků, což znamená, že zastaralé rozvody elektřiny, vody, kanalizace, opadávající omítka, krovy napadené hnilobou, propustná střecha a jiné závady vyžadující okamžitou pozornost, budou řešeny ihned. Dále bylo potřeba vybudovat sociální zařízení v suterénu a nové zázemí pro výuku a školního etopeda.

Díky všem, kteří se jakkoliv podíleli na úspěšném dokončení první části rekonstrukce základní školy, zejména pak vedení města Jaroměře a vedoucím jednotlivých odborů.

Nyní si dovoluji oznámit:

Záměrem pro roky 2023 a 2024 byla budova školní družiny s opravenou fasádou a střechou. Budova školy má také vyspravenou fasádu a opravenou střechu. Krovy jsou opraveny a chemicky ošetřeny. Z napadených míst je odstraněna houba. Vytvořili jsme kompletní projektovou dokumentaci, sehnali souhlasy, stavební povolení a zapojili se do dotačního titulu MŽP. Proběhla 1. etapa rekonstrukce páteřních i běžných rozvodů v suterénu. Opravili a vymalovali jsme všechny místnosti v suterénu, a to vše dle architektonického záměru v novém moderním stylu. V současné době dokončujeme projekt “Modernizace odborných učeben” z IROP. Většina z 20 000 000 Kč je již proplacena z prostředků EU a zbývá už pouze dodávka pomůcek. Do konce roku bude tento projekt uzavřen.

Dokončili jsme i projekt z MAS IROP “Vybudování herny školního klubu”. V průběhu roku jsme se zapojili i do dalších projektů vypsaných MŠMT.  Z těchto projektů jsme získali mimo jiné nové digitální učebny, projekční panely a plošná školení pedagogického sboru.

Hlavní příčinou takto pozitivní bilance je, že na samotné realizaci se podílí vedení i zaměstnanci naší školy, a to mnohdy i v době volna.

Děkuji zastupitelům města za podporu rekonstrukce Základní školy Jaroměř, Na Ostrově.

První etapa rekonstrukce naší školy dokončena