Jarní koncert Ostrováčku

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 27.4.2018


Ve středu  25.4. se v aule konal Jarní koncert obou oddělení Ostrováčku a komorního pěveckého sboru Kapa Gymnázia Jaroslava Žáka, který vystoupil jako host.

Nechci zde popisovat průběh koncertu. Chtěla bych dnes napsat o svých pocitech. Sloužím u sboru (ano sloužím je to správné slovo, protože koncert je jen malinkou částí té řehole zvané sborový zpěv) už více než třicet let a stále ke všem vystoupením přistupuji s respektem. Zažila jsem už rychlé špunty stříkající z láhví na oslavu vítězství na meznárodním festivalu i autobus plný plačících dětí, které se vracely z pokažené produkce. Potkala jsem porotce vstřícné i nevlídné, publikum chladné i nadšeně aplaudující... a přesto mě vždycky před koncertem přepadne  to chvění okolo žaludku. Ne, nebojím se, že se něco nepovede. Vždyť vystupují děti - a těm publikum nedokonalosti odpustí. Bojím se, že ty moje děti, které opravdu poctivě dřou ve zkouškách, něco pokazí a budou nespokojené. Že to jejich těšení se, ta tréma z veřejného projevu, všechny ty rozjitřené pocity nebude následovat radost a uspokojení, ale že odejdou po koncertě s pocitem zklamání. A je jedno jestli je jim šest nebo šestnáct, prožívají to všechny stejně.

Ve středu se tedy konal náš další jarní koncert. Sál byl plný, potlesk neutuchající, děti v nových kostýmech natěšené a zpívající z celé duše. A ta síla. Hlásky od nejmenších po nejstarší jásaly v celé barevné hudební škále. Radost se  dostavila. Zářící oči mých zpěváčků tentokrát nezkalila jediná slza.

Děkuji všem, posluchačům, spolupracujícím dospělým muzikantům, a hlavně těm dětem, že jsme všichni společně mohli prožít tak krásné, slunečné a harmonické odpoledne.

Kliknutím na následující odkaz se můžete podívat na video z koncertu.

Jarní koncert Ostrováčku 2018