Ostrováček rozsvěcel vánoční strom.

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 29.11.2016

Vánoční sezóna školního sboru byla zahájena o první adventní neděli 27. 11. na jaroměřském náměstí.  Přípravy začaly dávno před tímto termínem, kromě pravidelných zkoušek si vánoční repertoár vyžádal ještě dvě  soustředění a několik mimořádných zkoušek.  Zpěváčci neměli žádný důvod k trémě a na vystoupení se těšili.

Náměstí bylo zcela zaplněno diváky, kteří vlezlou zimu zaháněli horkými nápoji všeho druhu. Slavnostní rozsvěcení stromu zahájili trubači ze ZUŠ a po nezbytných proslovech diváky pobavil pan Zdeněk Podhůrský se svou kapelou. Děti čekaly na své vystoupení ve vyhřátých prostorách obecního úřadu, což bylo moc dobře, protože venku mráz pěkně zalézal za nehty. Pak přišla dlouho očekávaná chvíle.

Na pódium jsme se sotva vešli, paní sbormistryně Vlasta Nejedlá musela dirigovat zdola z první divácké řady. Také naši kytaristi Milena Lelková a Milan Morávek byli téměř "zahnáni do kouta". Jinam se totiž nevešli. Osm mikrofonů zesilovalo naše zpívání (a někdy, bohužel, i poznámky, které měly zůstat v utajení). Kdo si myslí, že zpívat vícehlasně ve větru, v mrazu, ve tmě a s dirigentem někde v dálce, je snadné, ať si to zkusí. Ostrováček to ale zvládnul na výbornou. I ten vánoční strom se radostí rozsvítil a tma byla najednou tatam.

Tak a teď neusnout na vavřínech a stejně dobře - nebo možná ještě lépe - zazpívat posluchačům v muzeu, na vánočních trzích, i na svých dvou samostatných adventních koncertech. Přijďte si nás poslechnout.

Za Ostrováček Pavla Pazderová