Pokusy v on-line prostředí

Autor: Hana Těšinová, zveřejněno: 30.3.2021

Tento rok je pro nás všechny dost jiný. Neustále se zamýšlím nad tím, co při on line hodinách jde, co nejde, co zlepšit a jak děti aktivovat. Práci s učebnicí, poutavé prezentace už bereme jako samozřejmost, ale co pokusy při on-line hodinách?

V šestém ročníku letos probíráme kvasinku pivní. Kvasinku pivní řadíme mezi houby a slisovanou s hladkou moukou si ji můžeme koupit v obchodě pod názvem "droždí" - to se můžeme dočíst v učebnici. Ale napadlo někdy někoho, co taková kvasinka ráda jí, zda má radši sladké či slané, jestli se ráda koupe ve studené, či teplé vodě, zvládne koupel ve vařící vodě. Když už to je houba, jestli tvrzení "houby s octem" by ráda nesla jako svůj transparent?

Se šesťáky jsme právě toto zkoumali. Na začátku on-line hodiny jsme založili pokus a na konci hodiny pohyblivou kamerou zkoumali.

Tedy je výsledek: Kvasinka je typický žák - miluje sladké, ráda se koupe v teplé vodě a přitom vypouští bublinky.

Pokusy v on-line prostředí