Anglické divadelní vystoupení pro žáky osmých a devátých tříd

Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 4.3.2024

Již tento pátek čeká na naše studenty osmého a devátého ročníku divadelní představení v anglickém jazyce. Rozhodli jsme se využít nabídky Divadelního centra Zlín s.r.o. a rozšířit jazykové obzory našich žáků novým směrem. V pátek tak zhlédnou v budově jaroměřského divadla vystoupení Peter Black 2. Doufáme, že je představení osloví a že pro ně bude zajímavým zážitkem.

A co o představení říkají sami tvůrci?
Inscenace Peter Black 2 s podtitulem "A new beginning" formálně a inscenačně přímo navazuje na náš úspěšný titul Peter Black.
Obsahově jsme se tentokrát rozhodli rozehrát téma, které se bezprostředně dotýká nás všech a dříve či později s ním budeme v různých podobách konfrontováni všichni. Hledání správného zaměstnání je podle nás natolik dobrodružný fenomén, že si zaslouží jevištní zpracování.
Peter Black jakožto člověk z ulice, začíná svoji novou cestu za prací. Prochází sérií profesí a prací, při kterých podstupuje zkoušky vlastní osobnosti a vlastních možností.
Vědomostní předpoklady, fyzická omezení, zodpovědnost, lehkovážnost, strach, přátelství, disciplína, odvaha, zvyk, náhoda a možná i láska. To jsou jen některé z faktorů, které mohou mít zásadní vliv na výběr správného zaměstnání, a proto se objeví i v našem příběhu.