Autor: Jana Nováková, zveřejněno: 14.4.2024, článek se týká tříd(y): 5.A

Kdyby ve čtvrtek 10. dubna přišla do hodiny matematiky v 5. A návštěva, asi by se podivila. Žádné cvičebnice, žádné rýsovací pomůcky, žádné počítání. Paní učitelky si pro tandemovou výuku připravily pro žáky něco jiného. Děti si hrály s modelínou a špejličkami. Ve skupinkách byl šum a ruch, ruce upatlané, děti rozesmáté. Takhle má vypadat matematika?

Ale nakonec, proč ne!  Vytvořit model krychle bez toho, že byste ji měli před očima, to není jen tak. Musíte si ji umět představit, pak vytvořit z modelíny tolik kuliček, kolik je vrcholů, spočítat hrany, abyste si nachystali správný počet špejlí, a pak sestrojovat.

Jestli se to podařilo, na to se můžete podívat na fotkách. Krychle má totiž všechny úhly pravé.