Od Mikuláše po Ježíška

Autor: Petra Kačerová , zveřejněno: 22.12.2023, článek se týká tříd(y): 2.A

Prosinec je skoro u konce a my se dnes rozcházíme do svých domovů, abychom si v rodinném kruhu užili vánoční svátky a prázdniny.
Tento měsíc je ve škole vždycky trochu jiný než ostatní, a to hlavně pro děti. Nejprve se i v naší třídě stavil Mikuláš s čerty a andělem. No, někteří měli trošku na krajíčku, ale když slíbili, že se polepší, tak čerti přestali řinčet řetězy a všechno dobře dopadlo.
Potom jsme se s dětmi vydali do městského muzea prohlédnout si výstavu Od Martina po Tři krále. Výstava byla interaktivní se spoustou zajímavých úkolů, týkajících se Adventu a Vánoc.
Z úplně jiného soudku byla pak školní beseda od společnosti EKO – KOM „Tonda Obal na cestách“. Děti si v ní poutavou formou připomněly základy ekologie a třídění odpadů.
A nakonec předvánoční dny ve škole a v naší třídě vyvrcholily dnes, a to vánočním posezením – besídkou. Děti si vyrobily přáníčka, zpívali jsme koledy a povídali si o Ježíškovi a Vánocích v našich rodinách. Nakonec si děti rozdaly dárečky, které jim Ježíšek pod stromeček připravil.

Krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí v novém roce přejí děti z 2. A a Petra Kačerová

Od Mikuláše po Ježíška