Olympiáda v angličtině - starší žáci

Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 12.1.2024, článek se týká tříd(y): 8.A  8.B  9.A  9.B

Olympiáda v angličtině se v prosinci týkala nejen žáků sedmých tříd, ale uspořádali jsme ji také pro starší žáky. Osmáci a deváťáci společně soutěžili v jedné kategorii, a tak se utkalo celkem 30 jazykových nadšenců. Důraz byl kladen na poslechové dovednosti a práci s textem. Děti dosáhly skvělých výsledků, což nakonec vidíte i v přiložených výsledkových listinách. Po písemné části jsme ale jednoho finalistu, kterého bychom poslali do okresního kola, bohužel neměli, protože se o první místo dělily hned dvě studentky: Hanka Borovcová (9.B) a Tereza Suchá (8.A). Následovalo tedy kolo ústní, kde si postup nakonec vysoutěžila Hanka Borovcová. Děkuji všem za zájem o angličtinu, soutěžní nadšení a v neposlední řadě i za krásné výsledky, kterých v soutěži dosáhli. Hance přejeme hodně štěstí v dalším klání!

Olympiáda v angličtině - starší žáci