Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 20.12.2023

Ježíšek nám do jazykové učebny přišel v tomto roce dříve. A byl opravdu štědrý. Poličky jedné ze skříní totiž zaplnilo více než sto knížek v anglickém jazyce. Žáci je mají k dispozici v pěti stupních obtížnosti, takže si tu pravou knížku dokáže pro sebe vybrat snad opravdu každý. Několik jazykových tříd se do čtení příběhů psaných v angličtině již ponořilo a já se upřímně těším na to, až mi po návratu z vánočních prázdnin předloží své první Book Review (zásadám jeho psaní jsme se v našich hodinách již důkladně věnovali) . Během druhého pololetí potom přibudou ještě další čtyři knížky, takže na konci školního roku by za sebou studenti měli mít přečtených celkem pět titulů v angličtině.
Je zcela prokázáno, že čtení v cizím jazyce je pro jeho osvojení jedna z nejúspěšnějších metod a věřím, že plody budeme brzy sbírat i na naší škole.
A dobrá zpráva na konec. Naše anglická knihovnička je otevřená pro všechny zájemce vždy ve středu o velké přestávce, to znamená od 9:35 do 9:50. Stačí jen přijít do jazykové učebny a knížku si vybrat.