Školní akce v březnu

Autor: Martina Tobišková , zveřejněno: 18.4.2024, článek se týká tříd(y): 1.B

V měsíci březnu nás čekala spousta krásných školních akcí, které jsme si společně s prvňáčky moc užili.

Začali jsme divadlem DRAK v Hradci Králové, kde jsme zhlédli netradičně zpracovanou loutkovou pohádku „O Šípkové Růžence“. Tento výlet jsme spojili s procházkou po Starém náměstí.

Dále nás čekala „Noc s Andersenem“. Užili jsme si bohatý program, který pro nás připravili paní knihovnice. Motto letošního roku neslo název „Měsíc hudby“. Děti plnily ve skupinkách zajímavé úkoly s hudební tématikou. Tuto akci jsme následně zakončili přespáním ve škole.

Ve škole jsme každoročně přivítali jaro „Pampeliškovým dnem“ a začali se tak všichni těšit na Velikonoce, které pro nás začaly velikonočním jarmarkem na jaroměřském náměstí. Pokračovali jsme návštěvou muzea, kde si děti vyzkoušely ubrouskovou techniku. Dále pro nás paní Karásková připravila program v kostele sv. Mikuláše s poutavým vyprávěním o Velikonocích. Poslední naší jarní akcí byla exkurze v Ratibořicích s velikonočními zvyky, tradicemi a s procházkou spojenou s pozorováním jarních rostlin a stromů.

Školní akce v březnu