Ostrov hudby

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 9.12.2019


V tomto týdnu proběhly v aule naší školy koncerty Ostrováčku a jeho hostí.

Ve středu 4. prosince se spolu s přípravným oddělením rozsvítilo v sále Sluníčko, pěvecký sbor z MŠ Lužická, řízený Editou Křivkovou a Milenou Lelkovou.

Sluníčka se do zpěvu pustila s velkou vervou a ve svém roztomilém projevu nám připomněla dětské těšení na Ježíška, na stromeček a na dárky.

Také naši „malí Ostrováčci“ pod vedením Jany Šimkové a za klavírního doprovodu Pavly Pazderové hlasem vymodelovali zimní zasněženou krajinu a láskyplnou náladu Vánoc. Při společných písních pak děti rozezněly svými zvonivými hlásky zcela zaplněnou aulu  a přiměly všechny posluchače k nadšenému potlesku.

Záznam z koncertu přípravného sboru můžete shlédnout kliknutím na následující odkaz: 

Vánoční koncert přípravného sboru Ostrováček

 

V pátek 6. prosince koncertoval hlavní sbor, který si jako hosta pozval Komorní pěvecký sbor KaPa Gymnázia Jaroslava Žáka v Jaroměři. Ostrováček si odzpívával soutěžní program na soutěž Vánoční akordy v Ostravě a v reminiscenci se vracel k repertoáru, který připravoval pro spolupráci s orchestrem Blue Star. KaPa pobavila diváky programem z festivalu Jirkovský písňovar, což je přehlídka současné populární hudby v úpravě pro pěvecké sbory, a přidala neznámé evropské koledy.

V závěrečné společné skladbě oba sbory zavedly své posluchače do pohádky Anděl Páně. Nejedna maminka či babička přiznala slzičku dojetí.

Děkujeme všem, kdo se na těchto koncertech podíleli. Především všem doprovázejícím z řad dospělých (Jana Přibylová, Jana Šimková, Milan Morávek, Milan Smolík) i z řad dětí (Gabriela Borůvková, Eliška Rukavičková, Jakub Bajza, Nela Kopecká, Žofie Šťastná, Vendula Raková), ale také učitelům pomáhajícím s organizací (Evě Jílkové, Vlaďce Traxlerové, Petře Kačerové, Davidu Horkému) a s dozorem nad žáky (Věře Štěpové, Anetě Kočové). Děkujeme také všem kolegům, kteří nás podporují a přivírají oči nad našimi mimořádnými předsoutěžními zkouškami nebo nad naší únavou po proběhlém koncertním maratónu. Děkuji všem, kdo na nás budou o příštím víkendu myslet a držet nám pěsti. Přípravný sbor koncertuje v Bastionu v Josefově, hlavní sbor v Ostravě. Uděláme všechno pro to, abychom náš Ostrov hudby nezklamali.

Záznam z koncertu hlavního sboru můžete shlédnout kliknutím na následující odkaz:

Vánoční koncert hlavního sboru Ostrováček

 

Za kolektiv Ostrováčku Pavla Pazderová a Jana Šimková