Ostrováček zpíval k 101. výročí vzniku Československa

Autor: Pavla Pazderová, zveřejněno: 28.10.2019

Školní pěvecký sbor Ostrováček si ozvláštnil prázdniny vystoupením na slavnostním aktu kladení věnců u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu. V jeho podání zazněla oblíbená národní píseň prvního československého prezidenta T. G. Masaryka „ Ach, synku, synku“ a známá píseň Jaroslava Hutky „Náměšť". Vystoupení zpestřilo oficiální slavnost s projevem starosty města Jaroměře pana Josefa Horáčka.

Toto v letošním školním roce první vystoupení Ostrováčku připomnělo chystanou bohatou pěveckou sezónu, na kterou se už zpěváčci pilně připravují. Hlavní sbor v tomto týdnu dokonce zintenzivní přípravu pěveckým soustředěním ve školní družině. Vždyť 30. listopad, kdy bude v Městském muzeu v Jaroměři zahájen advent a kde již tradičně obě oddělení školního sboru nemohou chybět, je za dveřmi. Těšte se s námi.