Všechno je ve hvězdách

Autor: Jana Šimková , zveřejněno: 1.10.2019, článek se týká tříd(y): 4.A

V pondělí 23.9. jsme se s dětmi vydali do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Ti, kdo navštívili místo poprvé, byli naprosto uchváceni pohledem na hvězdnou oblohu. Zažili si totiž všechny pocity spojené s absolutní tmou, kterou díky světelnému znečištění nemohou v našich životních podmínkách vůbec vidět. Prohlédli jsme si planety Sluneční soustavy zblízka, což bylo unikátní a působivé. Děti získaly překvapivou informaci o tom, že Slunce je ve skutečnosti bílé a také, co způsobuje, že ho vnímáme v různých barvách. Měli jsme štěstí, že nebylo oblačno a mohli jsme si prohlédnout Slunce pohledem do velkého dalekohledu. Děti dnes už ví, že se nikdy nemohou podívat dalekohledem do Slunce přímo, protože by si způsobily nevratné poškození zraku, obraz Slunce byl přenášen na plátno. Exkurzi jsme si užili a přivezli si spoustu informací a zážitků.

Všechno je ve hvězdách