Denisa Němečková

Autor: Ing. Jaroslav Schovánek, zveřejněno: 29.4.2008

Žákyně ZŠ Na Ostrově v letech 2005 - 2010, malá krasobruslařka.

V dubnu 2008 (byla ve 3. třídě) jsme o ní psali:

Jak vzpomíná na své začátky?
„Začala jsem bruslit ve čtyřech letech,ke krasobruslení mě přivedla maminka. Vzala mě ještě jako malou bruslit na rybník a mně to napoprvé hned šlo. Usoudila, že mám talent. V rodině je spousta sportovců, ale krasobruslení se věnuji jen já.“

Trénuje každý den v týdnu, většinou odpoledne nebo večer. O víkendu má trénink ráno, takže musí vstávat o půl sedmé. Dvakrát v týdnu chodí ještě na gymnastiku a balet. Musí dojíždět do Hradce Králové.

Poprvé závodila ve Dvoře Králové a hned zvítězila. Jezdí na závody po celé republice, nejvíce do Prahy, Brna a Ostravy. Tam už je mnohem větší konkurence.

Její kategorie je složena ze dvou ročníků a ona patří k těm mladším. Přesto se jí podařilo zabojovat a skončit na šestém místě na závodech v Brně. V hradeckém kraji je nejlepší. Těší se na příští sezónu, kdy starší děvčata postoupí o kategorii výše a ona sama zvládne dvojné skoky.

Jejím vzorem je Nela Havrdová, která je také z Jaroměře, ale závodí za Hradec Králové. Je jí dvaadvacet let a letos skončila sedmá na mistrovství republiky.
Šaty se šijí na zakázku podle hudby, na kterou jezdí. Letos to byla Popelka. Každou sezónu se hudba i šaty mění.

Mezi její další koníčky patří gymnastika, tenis, lyžování, jízda na kole a kolečkových bruslích, plavání a také počítač.Škola ji baví, až na češtinu a prvouku. Chtěla by studovat co nejdéle a dostat se na vysokou, protože by chtěla být učitelkou tělocviku.

Sezóna trvá po celý rok, v létě jezdí na soustředění s týmem.

„Kamarádů mám dost, hlavně ze školy, jen mám na ně málo času.“

„Doma mám dvě morčata, Ferdu a Flíčka, jsou to pěkní lumpíci. Chtěla bych ještě pejska.“

Denisa Němečková