Kateřina Vlčková

Autor: Ing. Jaroslav Schovánek, zveřejněno: 2.9.2008


Žákyně ZŠ Na Ostrově v letech 2001 - 2010, nadějná šachistka.

V září 2008 (byla v 8. třídě) jsme o ní psali:

Řídí se pravidly, která nikdy neporušuje:
Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.
O našich uměních a dovednostech nerozhodují naše vlastnosti, ale volby.
Hraj tak, jak chceš hrát, aby ses za odehrané partie nemusel stydět.

Říká o sobě:
Šachy hraji pro radost a také je beru jako koníček, ale i sport. Tento sport ovládám už tři a půl roku. Poprvé jsem hrála s mamkou, která mě učila základy. Když jsem ji začala porážet, tak mě přihlásila na kroužek šachy-maty, který patří pod Jiskru Jaroměř.

Mým největším úspěchem byla účast na mistrovství ČR, kde jsem obsadila 6. místo. Podařilo se mně tu porazit i mou tradiční soupeřku Elišku Johnovou, se kterou mám pasivní skóre, ale tentokrát se mi zadařilo a štěstí stálo na mé straně. Měla jsem obrovskou radost.

Jedním z dosud posledních velkých úspěchů byl turnaj v Červeném Kostelci, který se uskutečnil 19.4. 2008. Soutěžila jsem v kategorii dospělých, a přesto jsem se umístila na krásném 5. místě. Podařilo se mi porazit i prvního nasazeného hráče!

V nové sezóně mám v plánu hrát ligu za silnější družstvo – Pardubice-Polabiny. Mým cílem je jít výkonnostně nahoru.

Důležité pro každého šachistu je mít cíl a za tím si jít. Chce to hlavně pořádný trénink a silnou vůli. A ve správnou chvíli správně zariskovat. Někdy nevím ani sama, proč jsem hrála zrovna takhle.

Každý má talent na něco jiného, já neumím malovat. Říká se, že šachisté jsou většinou dobří matematici, ale mně matematika zrovna moc nejde.

Kromě šachů ráda jezdím na kole a dokážu prosedět celé dny nad dobrodružnými knihami. Také ráda poslouchám muziku všech žánrů. Prostě poslouchám to, co se poslouchat dá.

Kateřina Vlčková
Kateřina Vlčková