Dominik Mojžíš

Autor: Ing. Naďa Pávová, zveřejněno: 20.1.2011Žák ZŠ Na Ostrově v letech 2004 - 2013, nadějný atlet.

V lednu 2011 (byl v 7. třídě) jsme o něm napsali:

Řekl o sobě:
„S atletikou jsem začal poměrně pozdě, až na začátku 6. třídy. Na myšlenku věnovat se atletice mě přivedla p. uč. Šimková, která si všimla, že jsem docela šikovný ve skoku dalekém. Začal jsem se věnovat hlavně vytrvalostnímu běhu, ať už na dráze či přespolnímu, skoku do dálky jsem zůstal věrný. Mimo sezónu trénuji dvakrát týdně, v sezóně čtyřikrát týdně, víkendy trávím na závodech. Za své úspěchy vděčím také svému osobnímu trenérovi p. Pourovi. Atletice se chci věnovat i v budoucnu, ale na sportovní školu nepomýšlím.“

Úspěchy, kterých za svou krátkou sportovní kariéru dosáhl:
Rok 2010 byl pro Dominika velmi úspěšný. Vyhrál v kategorii mladších žáků 77. Velkou Kunratickou a přebor Prahy, tzv. Olymp Praha. Je přeborníkem kraje nejen v přespolním běhu na 1 500 m, ale i přeborníkem kraje v běhu na dráze na 1 500 m a 800 m. Přemožitele nenašel ani v krajském čtyřboji ČR ČOS, který vyhrál hlavně díky svým silným disciplínám – skoku do dálky a běhu na 800 m.

Nejlepší dosažené výkony:
1 500 m běhá za 5 minut a 3 sekundy, 800 m za 2 minuty a 21 sekund, do dálky skáče v tréninku přes 5 metrů, při závodě dosáhl výkonu 473 cm.

Plány na letošní rok:
Hlavně se vyhýbat úrazům, protože jenom zdravý sportovec může podávat skvělé výkony. V loňském roce mu kvůli zlomené klíční kosti utekla účast na Evropských hrách v Olomouci, jakési dětské olympiádě. Letos by právě na nich rád v mezinárodní konkurenci uspěl. Změřit své síly do zahraničí pojede i na závody do Vídně a Berlína.

Dominik Mojžíš