Tereza Khýrová

Autor: Ing. Naďa Pávová, zveřejněno: 18.9.2012Žákyně ZŠ Na Ostrově v letech 2005 - 2014, nadějná mažoretka.

V září 2012 (byla v 8. třídě) jsme o ní napsali:

Řekla o sobě:
„Do mažoretek mě přivedla v pěti letech mamka. Cvičím s hůlkou (batonem) i s pom-pony, ale víc mě baví baton. Trénink máme 2x týdně, v sezóně (duben – červen) o víkendech soutěže. Každým rokem nám pořizují z peněz sponzorů nový kostým, který navrhuje a šije p. trenérka Veselková spolu s rodiči, jen boty si kupujeme samy."

O soutěžích:
"Účastníme se soutěží dvou asociací – IMA a MAC. Vždy probíhá několik kvalifikací (kol), z nichž nejlepší tři postupují do semifinále. Ta jsou tři, pak jedno finále a jedno mistrovství Evropy. Soutěže probíhají jak ve skupinách (formacích), tak v jednotlivcích. Já jsem dosáhla největšího úspěchu jako mistryně ČR v mažoretkovém sportu v hůlce."

O koníčcích:
"Ve volném čase jezdím na kole, s chutí si přečtu hezký dívčí román, poslechnu moderní hudbu nebo se podívám na zajímavý film. Mám ráda moderní tanec a balet. Některé víkendy i léto trávím s oddílem v přírodě."

O cestování:
„S mažoretkami jsem už procestovala několik evropských zemí. Kromě sousedních – Slovenska, Polska - také Chorvatsko a Maďarsko. Letos se chystáme ještě dál – až do Francie.

Tereza Khýrová