Hedvika Čapková

Autor: Ing. Jaroslav Schovánek, zveřejněno: 23.2.2012Žákyně ZŠ Na Ostrově v letech 2004 - 2013. Obsadila 2. - 3. místo v žákovské soutěži interaktivních výukových materiálů v rámci projektu Učíme interaktivně 2.

V únoru 2012 (byla v 8. třídě) jsme o ní napsali:

Moje koníčky
„Navštěvuji ZUŠ v Jaroměři, kde už sedmým rokem hraji na kytaru. K mým největším úspěchům patří první místo v duu s flétnou v soutěži Hradecké Guitarrendo a čestné uznání v celostátním kole kytarové soutěže jednotlivců v Novém Strašecí. Protože mě baví kreslit, před třemi lety jsem začala navštěvovat na zdejší ZUŠ také výtvarné oddělení.“

O mém úspěchu
„Soutěže o nejlepší interaktivně zpracované téma v rámci evropského projektu Učíme interaktivně jsem se zúčastnila více méně náhodou v rámci předmětu Multimediální výchova. Téma Chemické prvky jsem si zvolila, protože mě inspirovala Mendělejevova tabulka chemických prvků. Zdálo se mi, že půjde graficky zajímavým způsobem zpracovat. Práce obsahovala 6 stránek, strávila jsem nad ní asi dvě volná odpoledne. Odměnou mi bylo 2. – 3. místo z celkových 1500 přihlášených soutěžících. Na závěrečné konferenci k ukončení projektu jsem svou práci prezentovala před metodiky celého projektu. Měla jsem trochu trému, největší obtíže mi činila práce na interaktivní tabuli. Myslím, že jsem si vybrala správné téma, ale ještě bych ho obohatila o nějakou stránku. Můj úspěch je o to větší, že běžně prezentace nedělám."

Hedvika Čapková