Dominika Rudolfská

Autor: Ing. Jaroslav Schovánek, zveřejněno: 21.10.2011Žákyně ZŠ Na Ostrově v letech 2006 - 2013, nadějná atletka.

V říjnu 2011 (byla v 6. třídě) jsme o ní napsali:

Řekla o sobě:
„S atletikou jsem začala v devíti letech, tj. před třemi lety. Talent mám asi po taťkovi, který studoval sportovní školu. Atletice věnuji v sezóně prakticky každý den, během týdne mám tréninky a o víkendu závody. Mimo sezónu trénuji v hale hlavně posilování a dynamiku startu. Ráda běhám krátké tratě, mou parádní disciplínou je běh na 300 metrů. Trénuje mě pan Jiří Pour.“

Atletické disciplíny
Díky svým fyzickým předpokladům – dlouhé nohy – se věnuje především běhu. Nejradši má krátké tratě na 60 m, 150 m a 300 m. Běhá i štafetu a přespolní běhy na 800 m a 1 – 2 km. Doplňkovou disciplínou, kde může uplatnit rychlý rozběh, je dálka. Při závodech takticky drží tempo a teprve ve spurtu zrychlí. Důležité je i to, jak se jí povede nízký start z bloků. Ví dobře o svých rezervách, proto posiluje nohy a ruce.

Zájmy
Kromě sportu hraje druhým rokem na klavír, čte romány pro dívky a od tří let jezdí na koni. Nezapomíná ani na školu a své spolužáky. Zkrátka její čas je rozplánován do poslední minuty.

Úspěchy a plány
Nejvíce si cení 9. místa v běhu na 60 m na Evropské olympiádě mládeže, která se konala letos v září v Brně. Těší ji i 2. místo v přeboru starších i mladších žákyň v běhu na 300 m. Pokud nepřijdou zranění, chtěla by uspět i v přespolním běhu Velká Kunratická a Olymp, čímž završí letošní sezónu. A příští rok? Chtěla by být ještě lepší, rychlejší a dosáhnout na medaile.

Dominika Rudolfská