Hádám, hádáš, hádáme

Autor: Mgr. Lucie Kubálková, zveřejněno: 9.2.2013

Také rádi luštíte hádanky? Děti ze 4.B to baví. A tak si jich připravily pro své kamarády hned celou řadu. A aby to nebylo až tak jednoduché, vytvořily svá zadání v angličtině.

Na jedné z hodin angličtiny jsme si se čtvrťáky při opakování slovní zásoby zaměřené na zvířecí říši zvolili trochu netradiční formu. Tvořili jsme společně hádanky, ve kterých jsme mohli skvěle uplatnit všechnu procvičovanou slovní zásobu. Však to znáte: "Má to čtyři nohy, hebkou srst, dlouhý ocas,.... Co to je?" A protože se dětem práce líbila, rozhodly se, že si podobné hádanky vytvoří i pro své kamarády z druhé skupiny. Potřebovaly k tomu jen roli papíru a bystré hlavičky. A protože jsme oboje měli k dispozici, práce nám šla hezky od ruky. A aby byl výsledný efekt ještě dokonalejší, nalepily děti na plakát také obrázky různých živočichů, se kterými následně luštitelé hádanky pospojovali. Potom už jen stačilo přenést výsledné dílo do mateřské třídy a pustit se do práce.

Hádám, hádáš, hádáme