Kdo si hraje, nezlobí

Autor: Mgr. Linda Andresová, zveřejněno: 7.1.2013

Před Vánocemi 4.A dokončila první díl učebnice New English for you. Druhá skupina se pustila do projektu na téma „My Toys“ (= Moje hračky), které bylo obsaženo v poslední lekci učebnice, a věnovala mu několik hodin usilovné práce, ze které vzniklo patnáct krásných plakátů.

I když se téma projektu vztahovalo převážně k poslední probírané lekci, děti musely zavzpomínat i na slovíčka a gramatiku předchozí. Jejich úkolem bylo nejen nalepit obrázky svých hraček, ale také je popsat větami, ve kterých si zopakovaly nedávno probírané předložky a sloveso „have“ a navíc základní anglické fráze, když psaly o sobě a svých oblíbených hračkách.

Nejtěžší úkol čekal čtvrťáky nakonec. Poslední den projektu si mysleli, že plakáty odevzdají a dostanou známku, ale ještě předtím je čekalo překvapení. Na závěr si každý svůj projekt musel prezentovat. S prezentováním zatím téměř žádné zkušenosti nemají (natož v angličtině), přesto nikdo z nich nezaváhal a hrdě se se svým výtvorem postavil před tabuli a spolužáky a podělil se s nimi o své hračky.

Děti si během projektu užily spoustu legrace a těší se na další podobné aktivity.

Kdo si hraje, nezlobí