Exkurze do Prahy

Autor: Jana Šimková , zveřejněno: 6.4.2019, článek se týká tříd(y): 5.A

2. dubna jsme se vydali spolu s třídou 5.B na exkurzi do Prahy. Pravda, museli jsme si trochu přivstat, sraz byl už v 6.30, ale rozhodně to stálo zato. Počasí nám přálo, nespadla ani kapka vody, teploty příjemně jarní. Hned v úvodu jsme se dozvěděli od paní průvodkyně spoustu zajímavých informací. Prošli jsme se centrem Prahy a viděli ta největší lákadla, za nimiž se sjíždí turisté z celého světa. Děti měly možnost vidět opravdu mnoho národností a mohly si tak uvědomit, že pro to, co my máme na dosah, musí tito lidé urazit velký kus cesty. Některé děti byly v Praze poprvé a úchvatné výhledy např. z Karlova mostu si opravdu vychutnaly. Navštívili jsme také Muzeum Karla Zemana, jehož zařízení je interaktivní a na vše se dalo sáhnout, ovšem s výjimkou originálních kostýmů z filmu, na ty jme se mohli jen zblízka podívat. Tuto prohlídku jsme zakončili hledáním pokladu. Truhla byla zamčená zámkem na číselný kód a děti musely samy vypátrat číselnou kombinaci, aby se k pokladu dostaly. Podařilo se a už nás čekal zlatý hřeb dne - projížďka lodí po Vltavě. Vyjížděli jsme z přístaviště Kampa a okružní cesta trvala 60 minut. Pohled na památky "zespoda" byl neopakovatelný. Myslím, že mají děti rozhodně o čem vyprávět.

Staroměstské náměstí | Exkurze do Prahy
Orloj | Exkurze do Prahy