Skvělý program v knihovně

Autor: Romana Mistrová , zveřejněno: 5.4.2019, článek se týká tříd(y): 2.B

V rámci každoroční akce Noc s Andersenem strávila naše třída 2. B příjemné chvilky v Městské knihovně v Jaroměři. Pracovnice knihovny pro žáky připravily několik stanovišť s úkoly zaměřenými na třídění odpadů. Druháci utvořili šest skupin, každá dostala kartičku na zaznamenání splnění jednotlivých úkolů. Ty byly zábavné a velmi poučné. Žáci dřevěnými kleštěmi sbírali poházené odpadky a třídili je do označených krabiček na odpad, obalovali knihy do novinového papíru, hráli pexeso, zkoušeli odhadnout, jak dlouho se konkrétní odpad v přírodě rozkládá,  hledali rozdíly mezi dvěma obrázky s ekologickou tematikou, poznávali různě barevné popelnice na třídění odpadu a rozhodovali se, jaký odpad do nich patří, užili si i tajemné pátrání po klíči k pokladu ve sklepě knihovny, kde se orientovali pomocí reflexních prvků. Každá skupina přinesla klíč, paní knihovnice otevřela truhlu s pokladem – lízátky a čokoládovými penízky.

Děkujeme za vzorně připravený program.

Paní učitelka a žáci 2. B

Skvělý program v knihovně