Závěr sezóny

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 17.12.2018

V pátek 14. prosince koncertovalo starší oddělení Ostrováčku v Diakonii ve Dvoře Králové nad Labem.

Vystoupení pro seniory z denního stacionáře i z domova důchodců mělo obrovský úspěch. Klienti Diakonie si se zájmem vyslechli celý hodinový program sboru a v závěru si některé známé koledy zazpívali. Děti byly odměněny čokoládami a seniory vlastnoručně vyrobenými vánočními stromečky plnými bonbónů. Po koncertě zpěváčci navštívili výstavu betlémů v Husově sboru, kde si vyslechli poutavé povídání paní farářky Anny Holínské, majitelky celé vystavované sbírky betlémů, o vánočních tradicích, zahráli si na harmonium i na varhany, zazpívali si na kůru a nakonec dokonce zazvonili na zvon s krásným jménem Jeroným Pražský, který je významnou kulturní památkou.

V sobotu 15. prosince koncertní maraton pokračoval. Ostrováčci vystupovali na vánočních trzích v Josefově, kde se jim podařilo naplnit celou galerii adventně naladěnými posluchači. A opět nezpíval jen Ostrováček, ale také diváci. O Vánocích si děti i učitelé odpočinou, ale hned 5. ledna budou vystupovat spolu s mladším oddělením a s komorním pěveckým sborem Gymnázia Jaroslava Žáka Kapa na charitativním koncertě v kostele sv. Jakuba.

Zakončení letošní pěvecké sezóny se vydařilo. Přeji tedy Ostrováčku, ať do další koncertní sezóny vykročí s jasnými hlásky, ladícími nástroji a podporou v rodinách i ve škole.