Oslava významného výročí

Autor: Petra Kačerová , zveřejněno: 9.10.2018, článek se týká tříd(y): 3.A

Každý rok v říjnu se děti těší na podzimní prázdniny, a pokud se k tomuto volnu přidá i státní svátek vzniku republiky, je to pro ně ještě větší bonus. Letos to bohužel tak ideálně nevychází, ale i tak se nyní o konci října všude hodně mluví. A to v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa. Třeťáci už o tom taky něco málo vědí a ještě se mnoho dozví v dějepise, ale i tak jsme přemýšleli, jak toto významné výročí v rámci našich možností oslavit. Protože rádi cestujeme po naší krásné vlasti a poznáváme nová místa, napadlo nás vytvořit mapu ČR právě z těchto krásných a zajímavých míst. Děti vzpomínaly a kreslily, kde se jim líbilo, no a komu je nejlépe doma, nakreslil obrázek z Jaroměře a jejího okolí. Obrázky děti pak vystříhaly, přilepily na mapu a jak se to povedlo, vidíte na přiložených fotografiích.
   V dnešním světě je občas dobré si připomenout, kdo jsme, kde žijeme a že naše země je opravdu moc krásná.
Petra Kačerová a děti z 3. A

Oslava významného výročí