Prozpívaný Halloween

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 5.11.2018


Ač stále ještě nosíme trička s krátkým rukávem, Ostrováčci už myslí na Vánoce. Vždyť už za čtyři týdny začíná adventní čas, který je pro sborové zpěváky vrcholem pěvecké sezóny.

Abychom stihli nacvičit program na všechny naše koncerty, využili jsme týdne zkráceného podzimními prázdninami a uspořádali podzimní soustředění. Jak se už stává naším zvykem, soustředili jsme se ve školní družině.

Středeční dopoledne bylo nabito radostí a stihli jsme tolik práce jako ve zkouškách za dva měsíce. Dokonce i o přestávkách jsme zpívali a ke zděšení sbormistrů i ječeli jako na lesy. Odpoledne jsme se proběhli domů pro spacáky, pyžama a zubní kartáčky. Sice jsme už tak nějak dopředu tušili, že dnešní noc toho moc nenaspíme, ale i na tu chviličku stojí za to udělat si pohodlí. Společné vaření večeří bylo zdrojem mnoha veselých situací, všichni se ale těšili na noc. Místo hraní her na nás čekala ještě jedna zkouška. Hned po ní jsme to už zvědavostí nevydrželi a zeptali se: " Bude noční hra?" A byla. Noční stezka odvahy začala povídáním hororových historek. Když jsme byli dostatečně vystrašení, zmizel pan učitel Morávek. Prý šel domů. Jenže my jsme věděli, že na nás chystá noční procházku sklepením. Kdo to neznáte, nevíte, že sklepní prostory ve školní družině jsou strašidelné i ve dne. My to ovšem víme, a tak by se napětí dalo krájet. Paní učitelka Pazderová nás uklidňovala, že v našem sklepě sice straší, ale jen jednou v roce. Na Halloween. No právě! To je přece dnes. Takže teď kus příběhu vynechám... prostě jsme to přežili. Pak se objevil pan učitel,a že prý nám s paní učitelkou zazpívají ukolébavku a na kutě. To se řekne - spát - když je člověk takhle vyděšený. Radši jsme ale opravdu usnuli, zítra je zase před námi fůra práce. A byla. Elán zůstal, hlasy byly poloviční. Přesto jsme pilně nacvičovali. Dneska už žádná společná noc, pěkně domů - vyspat se - a ráno generální zkouška. V pátek jsme se věnovali hlasovce. Pro toho, kdo neví, co to je , vysvětlím. Je to zdokonalování hlasové techniky. Ono totiž zpívat správně je docela těžké a než se to člověk naučí, trvá to několik let. Pak už jen opakovací zkouška všeho, co jsme se naučili, a před námi je víkend. Už se těším, že od úterní zkoušky budeme jen pilovat a pilovat do naprosto dokonalého pěveckého tvaru. A vy si nás můžete přijít poslechnout hned několikrát: 1. prosince dopoledne do muzea, 12. prosince do auly, 15. prosince na vánoční trhy do Bastionu IV v Josefově nebo 5. ledna do kostela sv. Jakuba v Jaroměři. A ještě máme v rukávě překvapení, které zatím neprozradíme. Tak se můžete těšit s námi. Rádi vás na všech koncertech uvidíme.