Soutěž mladých zdravotníků

Autor: Pavla Pazderová , zveřejněno: 16.5.2019


V pátek 3. května se v Náchodě konalo oblastní kolo Soutěže mladých zdravotníků pořádané Českým červeným křížem. Naši školu reprezentovala hned dvě družstva. To první, zkušené, ve složení Pavlína Kuhajdíková, Matěj Šejna, Pavla Šimková, Zuzana Ježková a Kristýna Štěrbová a družstvo začátečníků z řad našich šesťáků Nikola Šitěva, Nicole Collins, Zuzka Kudrnáčová a  Káťa Michlová pod vedením Sofie Kábrtové.

            Celkem šestadvacet pětičlenných družstev rozdělených do dvou věkových kategorií soutěžilo v několika modelových situacích od jednoduchého řezného poranění až po psychicky náročné oživování nedýchajícího kojence nebo po ošetření amputované ruky chlapce po výbuchu pyrotechniky. Součástí soutěže bylo také poznávání léčivých rostlin s určením částí vhodných pro lékárenské využití nebo řešení dopravních situací.

            Všichni naši reprezentanti v těchto náročných podmínkách obstáli a prokázali, že dokážou zahránit lidský život a zmírnit utrpení raněných. Soutěžní družstvo vedené Pavlínou Kuhajdíkovou  navíc získalo stříbrnou medaili. Blahopřeji.