8.B a sběr kaštanů

Autor: Administrator, zveřejněno: 24.11.2008


Přestože jsme ve sběru kaštanů skončili z celé školy až na 6. místě, z hlediska tříd druhého stupně jsme obsadili místo první.

Letošní rok se naše třída rozhodla zúčastnit se všech školních soutěží a pokusit se alespoň v některé z nich uspět. Předchozí školní roky jsme totiž nepatřili zrovna k těm, kteří by měli horlivého bojového ducha. Letos se vše změnilo. Jsme připraveni bojovat a nevzdávat se. V kaštanech jsme sice nevyhráli, ale důležitější je, že jsme se o to pokusili. Musíme uznat, že třídy na prvním stupni sbíraly více než my, ale neztrácíme naději. Blíží se sběr pomerančové a citrónové kůry, a protože jsem loni uzavřeli sázku s druhou osmou třídou, čeká nás nelítostný souboj.

Počítáme s tím, že celou zimu  budeme svačit pomeranče, že se místo dárků            pod stromečkem objeví hromada pomerančů, kterou celá rodina zkonzumuje už během svátků. Že na Tři krále budeme mít usušený první pytlík kůry. Že vlastně vůbec nebudeme nemocní, protože vitamín C zaplaví naše těla…

Všem sběračům kůry přejeme, aby se z přemíry konzumace pomerančů a citrónů neosypali a měli stejně velkou radost ze soutěžení jako my. Na jaře se uvidí, která třída má pomeranče nejradši.