Centrum matematiky ve 2. ročníku

Autor: Administrator, zveřejněno: 25.11.2008

Zkusili jsme v Rychnovku při matematice novou formu výuky a všem se nám líbila.

Inspirovala jsem se vzdělávacím programem „Začít spolu“, kde žáci ve třídě pracují v jednotlivých centrech výuky. Smyslem je, že si dítě samo vybere, který úkol chce řešit. Pracuje svým tempem, ale musí během několika dní vystřídat všechny úlohy. Tak proč to nezkusit!

Připravila jsem pro žáky koutek matematiky. Je zde několik stanovišť, u kterých je pro každého lísteček s úkolem. K dispozici jsou také různorodé pomůcky, s jejichž použitím jsou schopni úlohu vyřešit. Děti vyplňují, kreslí, lepí, krokují nebo staví z kostek.

Všichni pracovali se zaujetím a jen výjimečně ode mne potřebovali radu. Na splnění úkolů mají druháci ještě dva dny. Od příštího pondělí si práci v centru matematiky vyžádali třeťáci a zájem projevili i prvňáci.

Centrum matematiky ve 2. ročníku