Školní kolo soutěže v anglickém jazyce Basiclingua

Autor: Administrator, zveřejněno: 12.1.2009


V týdnu od 5. do 9. ledna 2009 proběhlo školní kolo již čtvrtého ročníku soutěže Basiclingua v anglickém jazyce. V kategorii A2 (do čtrnácti let) soutěžilo třináct žáků. V úrovni B1 svou znalost anglického jazyka prokazovalo sedm patnáctiletých děvčat a chlapců.

Soutěž Basiclingua, v jejímž podtitulu zní otázka „Jsou znalosti českých studentů srovnatelné se znalostmi studentů angličtiny v jiných zemích?“, je koncipována jako mezinárodní zkouška z anglického jazyka. Žáci soutěží ve dvou kategoriích; úroveň A2 je zadávána těm, kteří ještě nepřekročili hranici 14 let, v úrovni B1 soutěží pak ti patnáctiletí. Úrovní znalosti cizího jazyka je šest (A1 až C2) a jsou stanoveny Evropským referenčním rámcem pro jazyky.

Ve školním kole soutěže žáci vypracovávali třinácti a patnácti stránkové testy-podle toho, v jaké kategorii soutěžili. Vítězem kategorie A2 se stala Pavla Procházková, která si tímto svým úspěchem také zajistila právo reprezentovat školu v ústředním kole soutěže v Hradci Králové. Druhé místo získal Lukáš Exner a třetím byl Pepa Košek.

V kategorii patnáctiletých si nejlépe vedl Marek Havrda. I on postupuje do ústředního kola, které proběhne v únoru tohoto roku. Druhé místo získal Lukáš Kohl a vítězné trio uzavírá Jakub Urban.

Seznam všech soutěžících je vyvěšen na nástěnce v budově školy.