„ Arrivederci, Italia! “

Autor: Administrator, zveřejněno: 12.6.2009

Tak jsme se loučili, když jsme 10. června u hotelu Majestic v italském Valverde nasedali do autobusu a chystali se na cestu domů.

Tentokrát jsme si týden u moře užili my, Ostrováci, společně s dětmi ze školy v Jasenné. Vůbec nám nevadilo, že nejsme ze stejné školy ani třídy, ba naopak. Už cestou tam nám bylo jasné, že budeme parta dětí, které si vzájemně pomůžou a společně se i pobaví. A podařilo se! Trávili jsme společné a nezapomenutelné  chvíle u moře, v hotelu, na procházkách i na výletě. Mimo jiné jsme navštívili zábavný park italských miniatur. A v něm jsme si to opravdu užili – zajezdili si na kládách na tobogánu, projeli „Benátky“ na lodičkách, zařádili na hradě s vodními děly,  prohlédli si Itálii v úžasné zmenšené podobě a prošli oddělením evropských miniatur, kde byla např. Eiffelova věž, Atomium z Bruselu,  větrné mlýny z Holandska, Shakespearův rodný dům ze Stratfordu a spousta dalších zajímavostí. Byla to opravdu podívaná. Domů jsme se všichni vrátili opálení, odpočatí a plni nových zážitků.

Tak snad zase za rok „Arrivederci!"

Děti a učitelé ze ZŠ Na Ostrově a ZŠ Jasenná

„ Arrivederci, Italia! “