Vánoční besídka ve 2.B

Autor: Administrator, zveřejněno: 8.1.2009

Poslední školní den před vánočními svátky měl pochopitelně vánoční téma.

Nejprve jsme si připomněli vánoční tradice a zvyky a protože k Vánocům patří pohádky, prohlédli jsme si knihu vánočních pohádek a pověstí, z které jsme si přečetli „Vánoční příběh“.

Také jsme vyráběli voňavý svícínek z pomeranče, hřebíčků a sušeného ovoce. Svítil nám při tom adventní věnec, společně jsme si zazpívali vánoční koledy a děti se svěřovaly, co by si přáli pod vánočním stromečkem.

Součástí Vánoc bylo také „Zpívání na schodech“, které je na naší škole tradicí. To se sejdou žáci z celého prvního stupně a společně s malým sborečkem zpíváme vánoční koledy.

Milé překvapení nám připravili žáci 7.ročníku. Živý Betlém v jejich podání nás vítal při vstupu do školy a potom ještě ve třídě nám sehráli krátké představení.Tento den jsme zakončili ochutnávkou cukroví a rozbalováním dárečků. Nakonec zazvonil zvonec, my si popřáli krásné svátky a hurá domů.

Vánoční besídka ve 2.B