English breakfast? Yes, please!

Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 16.1.2023


Již řadu let si s dětmi poslední hodinu angličtiny před vánočními prázdninami zpestřujeme akcí, kterou nazýváme English breakfast - anglická snídaně. Kvůli covidu jsme si museli nedobrovolně udělat dva roky pauzu. O to více jsme se těšili na naši besídku před Vánocemi v tomto školním roce. Bohužel zasáhl opět bacil a místo mazání nekonečné pyramidy toustového chleba jsem doma užívala antibiotika. Ale slib je slib, takže besídka nakonec přece jen byla. Ve všech třídách proběhla hned první hodinu po lednovém návratu do školy.
A jak jsme si ji užili? Skvěle!!! Myslím, že následující čísla jsou více než výmluvná: šest balíků toustového chleba, čtyři sklenice pomerančové marmelády, tři litry mléka, tři čtvrtě kila třtinového cukru a pořádné jezero anglického černého čaje. Pomerančová marmeláda na horkém toustovém chlebu nám krásně provoněla jazykovou učebnu a tradiční britskou dobrotu z řetězce Marks and Spencer jsme si opravdu vychutnali. Abychom chuťové pohárky příliš nevyděsili, podávala se vesměs marmeláda s označením "fine cut". To znamená, že je kůra v marmeládě nakrájená jen velmi nadrobno a typická nahořklá chuť je tak skutečně jemná. Ale protože mají naši angličtináři pro strach uděláno, domluvili jsme se, že při pořádání příští English breakfast nebude na stole chybět i marmeláda s označením "coarse cut", ve které již nemůže být o přítomnosti pomerančové kůry sebemenších pochyb.
Ačkoliv děti navrhovaly, že bychom anglickou snídaní mohli začínat každý nový školní týden, návrh jsem vetovala a na další příležitost si tak budeme muset ještě chvilku počkat. Do té doby snad už jen přání: A Happy New Year to everyone!!!

English breakfast? Yes, please!