Prvňáci jsou v knihovně jako doma

Autor: Petra Kačerová , zveřejněno: 3.4.2023, článek se týká tříd(y): 1.A

Je čtvrtek 30. března a my opět vyrážíme směr městská knihovna. Tentokrát ne na besedu, ale na program zvaný Noc s Andersenem. I když je teprve dopoledne, těšíme se, co nás v knihovně dneska čeká.
Paní knihovnice nás uvítala a doprovodila do oddělení pro dospělé, kde nás čekalo překvapení – dneska se podíváme do hmyzí říše a navštívíme čtením ukázek z knížky a prostřednictvím aktivit na stanovištích Ferdu Mravence a jeho kamarády.
Děti se rozdělily do skupin po pěti a měly za úkol např. zkrotit lučního koníka, uplést pavoukovi síť, přiřadit obrázky od Ondřeje Sekory k fotografiím opravdových broučků a zachránit mravenčí vajíčka. A protože se ve všech skupinkách děti snažily, dostaly na závěr od paní ředitelky drobné dárečky.
Děkujeme za příjemně strávené dopoledne a již se těšíme na další návštěvu knihovny, a to na pasování na čtenáře.

Petra Kačerová a děti z 1. A

Prvňáci jsou v knihovně jako doma