Tříkrálový koncert

Autor: Pavla Pazderová, zveřejněno: 23.1.2023


V sobotu 7. ledna se v kostele sv. Jakuba v Jaroměři konal Tříkrálový koncert dětského pěveckého sboru Ostrováček, jehož výtěžek byl věnován v rámci celostátní Tříkrálové sbírky Domovu sv. Josefa v Žirči.

Proč o této akci informuji až dnes? Protože jsem vám všem chtěla poděkovat a součástí těchto díků jsou i informace o výtěžku koncertu, které jsem se dověděla až nyní.

Tak tedy třiadvacátá Tříkrálová sbírka vynesla v Jaroměři a okolí rekordní částku 539 561 Kč,  což je o cca 101 tis. více než vloni. V naší pokladničce se sešlo 6 913 Kč a musím říci, že jsem touto finanční částkou dojatá.

Koncert letos vznikal za velkých obtíží. Onemocnění v souboru nám hodně zamíchala plány. Až do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli se uskuteční. Nakonec jsme to riskli, přestože ve starším oddělení sboru s námi jako host zpívala i rýma, recitátor sotva mluvil, klavíristka se učila na poslední chvíle party malých dětí, v doprovodné kapele chyběla kytara a ze dvou dirigentek zbyla jen jedna.

Chuť zazpívat, oslavit příchod nového roku a přispět na dobrou věc lidem, kterým se nedostává toho nejdůležitějšího, co pro šťastný život potřebujeme, totiž zdraví, byla ale tak silná, že jsme všechny problémy hodili za hlavu. S otevřeným srdcem jsme zcela zaplněnému kostelu předvedli vše, co jsme v danou chvíli dokázali.

Mluví se o tom, že doba je zlá. Není. Doba je taková, jakou si ji uděláme. Děkuji tedy všem, kteří přispěli k tomu, že se naše budoucnost, naše děti, učí pomáhat.