Ostrováček, to je zážitek

Autor: Pavla Pazderová, zveřejněno: 14.12.2022


Chcete mít život plný zážitků? Chcete žít adrenalinově? Chcete improvizovat a nevědět, co bude zítra? Začněte zpívat v Ostrováčku.

Přišel advent, čas klidu a rozjímání. Pro Ostrováček začal sobotním vystoupením v Důstojnické besedě v Josefově. Prvním zážitkem bylo setkání s neznámým prostředím, protože dosud se tyto vánoční dílny pořádané Městským muzeem v Jaroměři konaly přímo v Wenkeově domě. Nyní, kvůli rekonstrukci, byly přeloženy do velkého sálu Důstojnické besedy. Abychom se v něm zvukově neztratili, zpívali jsme na aparaturu, a to je pro sbor vždycky velká výzva. Tak například jsme se moc neslyšeli. Diváci zato slyšeli všechno. Když nám pak tvrdili, že koncert byl moc pěkný, nezbývalo nám nic jiného, než jim věřit. Bylo jich v sále mnohem více, než jsme čekali, a tak měli jistě pravdu.

Přípravné oddělení si zařídilo setkání s pohádkovými bytostmi. Mikuláš, čert a anděl jim na mikulášských besídkách prý zpívali druhý hlas. Nevím, nebyla jsem tam. Vím jen, že našeho sólistu Jardu si odnesl čert a v Diakonii ve Dvoře Králové jsme to museli zvládnout bez něho. Bylo to setkání poklidné. Klienti Diakonie se na nás moc těšili, ostatně my na ně taky. Toto tradiční setkání s vánočními písněmi a s milými babičkami a dědečky, kteří nám vždy nachystají cukroví a jednohubky a výborný čaj, je každý rok malým adventním svátkem.

Poklid v domově pro seniory jsme o dalším víkendu vyměnili za tržiště. Adventní trhy pořádané Uměleckou kolonií v Bastionu IV v Josefově jsou další naší tradiční štací. Byli jsme u jejich zrodu, když prodávalo jen několik řemeslníků na chodbě v budově, jsme u toho i nyní, kdy místo v malinkém sále galerie, zpíváme v prachárně. To je už pěkně rozlehlá místnost a představte si, byla skoro plná. To by se nám to zpívalo, kdyby kromě diváků na nás nepřišla také viróza. Třetina z nás lehla s teplotami. No, dali jsme to, prý to bylo hezké. Jenže to byla teprve polovina naší sezóny.

Ve čtvrtek zpíváme v aule, a kromě dětí leží i pan učitel. Kytaristka se učí jeho party, protože ty její se zase učí někdo jiný. Sbormistryně se plouží školou s hadrem na čele a dopuje se zázvorovým čajem s citrónem a tajnou ingrediencí, kterou nám nechce prozradit. Prý se dá příští rok radši na háčkování, protože tento adrenalin už pro ni není. No nic, uvidíme ve čtvrtek. Snad se někdo z nemocných uzdraví, snad nepadnou další zpěváčci, snad se všichni na poslední chvíli zorientují v notách a snad nám ty chyby, které se jistě stanou, odpustíte.

Chcete zážitek? Přijďte ve čtvrtek 15. 12. do auly naší školy. Bude koncert s překvapením.

Ostrováček, to je zážitek
Ostrováček, to je zážitek

Galerie obrázků

Ostrováček, to je zážitek