Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 19.12.2022

Čtyři měsíce nového školního roku jsou téměř za námi, a proto je na čase ohlédnout se za tím, jak kreativní byli žáci v hodinách anglického jazyka. A co vypovídá o jejich umu lépe než projekty, které pravidelně tvoří. Za období září - říjen jich stěny jazykové učebny zdobilo celkem devět. Podívejme se na ně trochu blíže.

Na začátku školního roku nás zasáhla zpráva o úmrtí britské královny Alžběty II. Jejímu životu se ve svých projektech věnovaly dokonce tři ročníky našich dětí, a to děvčata a chlapci ze sedmé, osmé a deváté třídy. Děti odvedly výbornou práci. Navíc bylo zajímavé porovnávat to, jak si se stejným tématem poradily děti různého věku.

Vyprávění životního příběhu se věnovali žáci osmého ročníku ještě jednou, a to v projektu A life story.

Čtvrťáci si se ctí poradili s tématem My house/ My flat. Obdobně osobní téma zpracovávali i páťáci v projektu My family. Skupinovou práci tohoto ročníku pak představují práce nesoucí název Months and seasons.

Ze zadaných údajů se vyprávění učili tvořit děvčata a chlapci ze šestek. Stačí se podívat na jejich projekty ID Cards Stories.

Nejvtipnějším projektem tohoto období byly bezesporu práce dětí ze sedmé třídy. Pod názvem What does he/she look like? se skrývaly obrázky a koláže roztodivných postav, které žáci následně popisovali.

Stačí se podívat na přiložené fotografie a bude vám jasné, že děti odvedly velký kus práce.