Autor: Ján Pinkas, zveřejněno: 20.9.2022

V úterý 20. září se uskutečnilo okresní kolo soutěže Talenty pro firmy ,,T-profi 2022" v areálu firmy Wikov v Hronově. Soutěže se zúčastnili žáci Roman Matouš (5.B), Václav Kuchta (5.A) a Vlastimil Pech (5.C). Společně se třemi studenty 2. ročníku Střední řemeslné školy v Jaroměři bojovali pod hlavičkou firmy FARMET a.s., Česká Skalice. Hlavní náplní soutěže byla práce se stavebnicí Merkur. Naši borci se museli seznámit s montážním návodem, vybrat správné součástky a následně smontovat plně fungující sestavu kolotoče. Bylo potřeba se vypořádat s velkou konkurencí základních a středních škol z Nového Města nad Metují a Hronova. Kluci se s tím vším poprali na jedničku a obsadili krásné třetí místo. Odměnou jim byl bohatý raut a drobné věcné ceny.
Všem děkuji za účast a příkladnou reprezentaci naší školy.