Školní kolo olympiády z anglického jazyka pro 9. ročník

Autor: Lucie Kubálková, zveřejněno: 9.3.2023, článek se týká tříd(y): 9.A  9.B  9.C

V únoru proběhlo školní kolo olympiády z anglického jazyka i pro žáky devátého ročníku.
V případě nejstarších žáků naší školy jsme se rozhodli, že si olympiádu napíší všichni "deváťáci". Chtěli jsme tak zjistit, jak si děvčata a chlapci v angličtině celkově vedou a zda je jejich komplexní znalost odpovídající tomu, co se od žáků devátého ročníku očekává. Mohu vám sdělit, že z výsledků máme radost. Pro úspěšné složení "zkoušky" je potřeba získat alespoň 60 %. Po vyhodnocení soutěže se průměrného výsledku nad 60 % podařilo dosáhnout hned ve dvou ze tří tříd. Žáci tradičně vykazovali výborné výsledky v poslechu, což je ovlivněno tím, v jaké době žijí a skutečností, že angličtinu slyší opravdu na každém kroku. Do soutěže se v této kategorii zapojilo celkem 54 žáků.
Pojďme se nyní podívat na výsledky starších žáků.

1. místo - Eliška Kábrtová (96,2 %)
2. místo - Adam Dítě (94,3 %)
3. místo - Radka Exnerová (92,5 %)
4. místo - Anežka Steinhauserová (88,7 %)
5. místo - Klára Holečková (86,8 %)
             - Matyáš Tomek (86,8 %)

Všem soutěžícím děkuji za dobrou práci a za jejich zájem o anglický jazyk!

Školní kolo olympiády z anglického jazyka pro 9. ročník